Left
Right
Biedrība "New East"

 

Katru gadu organizācija New East veido jauniešiem teatrālas darbnīcas un meistarklases, iesaistot lokālos amatierteātrus un Daugavpils teātra režisorus. Teātra darbnīcas rezultāts ir pilnvērtīga izrāde. Katru reizi mēs izvēlamies jaunas un aktuālas jauniešiem tēmas izrādēm.

2019. gadā mēs izveidojam izrādi "Nākotnē paņems ne visus". Šī izrāde ir par mūsu sabiedrību, kura pakāpeniski grimst demogrāfiskajā krīzē un migrācijas viļņos; šo problēmu jaunā paaudze uzskata par vienu no visaktuālākajām.

Lugas varoņi mēģina izvēlēties cilvēku, kam jāpaliek un “jāceļ valsti”, bet bezrezultatīvi grimst savējās egoistiskajās vēlmēs un bailēs, neredzot par ko viņi kļūst. Šādai sabiedrībai, kā nekad ir nepieciešams jauns varonis, jauns Kristus, jauns Juzefs, jauns Kārlis, kurš varētu izglābt no šī haosa... vai šādi cilvēki ir starp mums? Iestudējuma manifests paredz ne tikai atspoguļot migrācijas aktualitāti reģionā, bet arī parādīt tās visaptverošo spēku. Katrs no aktieriem tuvākā gada laikā plāno pārcelties dzīvot un strādāt uz ārzemēm. Varoņu domas saplūst un mijas arī personiskās pieredzes stāstos, problēmās un cerībās.

Kontakti
thisisneweast@gmail.com